Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Het geluk van de rechtvaardigen

12 preken over Psalm 1, Psalm 36:8-10, Joh. 14:6, Matth. 7:13,14 en Filip. 1:23b

Caspar Alardin

Prijs: € 24,99
Voorraad#stock_type# onbekend
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789492433954
Auteur(s) : Caspar Alardin
Taal : Nederlands
Onderwerp : Geloofsopbouw
Uitgever : Brevier
Verschenen : Mei 2022
Uitvoering : Gebonden
Conditie : Nieuw
Pagina's : 256
Beschrijving

Titel: Het geluk van de rechtvaardigen
Ondertitel: 12 preken over Psalm 1, Psalm 36:8-10, Joh. 14:6, Matth. 7:13,14 en Filip. 1:23b

In 1692 verscheen 'De geluksaligheyt van den wegh der rechtveerdige', een bundel preken van de geliefde prediker Caspar Alardin. Deze had er op zijn ziek- en sterfbed nog aan gewerkt. De preken hebben een bevindelijke inslag.

Hoewel hij coccejaan was, werd hij ook door voetianen gewaardeerd. Zo volgde hij in Sluis Jacobus Koelman op. De preken van Alardin hebben altijd veel waardering gehad. Er verschenen minimaal twaalf drukken.

In de twintigste eeuw lijkt hij ten onrechte wat vergeten te zijn geraakt. Toch worden zijn preken nog steeds gelezen in leesdiensten van bevindelijk-gereformeerde kerkgenootschappen.

De hertaling is van de hand van wijlen dhr. W. (Wim) van Dijk uit Rijssen, die meewerkte aan meerdere hertalingen van oudvaders.

Caspar Alardin (1658-1692) werd geboren te Bremen en diende de gemeenten te Sluis (Vlaanderen), Wezel (Duitsland) en tenslotte Arnhem.

Velden met een * zijn verplicht