Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

De egoïst Max Stirner

leven en werken

Hans Jansen

Prijs: € 17,-
Voorraad#stock_type# onbekend
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789067282253
Auteur(s) : Hans Jansen
Taal : Nederlands
Onderwerp : Biografieën over filosofen
Uitgever : Uitgeverij Papieren Tijger
Verschenen : Oktober 2009
Druk : 1
Uitvoering : Paperback
Conditie : Nieuw
Pagina's : 114
Afmetingen : 230 x 158 x 12 mm
Gewicht : 217 gram
Beschrijving

Onbegrepen, verguisd, vergeten, eeuwige dissident; tot deze kwalificaties verdoemd, bleef het werk van filosoof Max Stirner voor velen onbekend. Als pleitbezorger van het 'egoïsme' werd Stirner jarenlang doodgezwegen omdat hij in zijn boek 'De enkeling' en zijn eigendom de grondgedachten van alle populaire ideologieën en religies resoluut naar het rijk der fabelen verwees. Nu in het westen deze grote stromingen aan belang hebben ingeboet, vinden Stirners opvattingen steeds meer weerklank.

Stirner was zijn tijd ver vooruit. Hij ontvouwde ruim 150 jaar geleden de natuurlijke aard van de mens: die van egoïst, de zichzelf dienende. Evenwel: slechts een enkeling behartigt werkelijk zijn eigenbelang. De rest laat zich nog steeds misleiden door oneigenlijke zaken als overheden en goden.
Meedogenloos, provocerend, ironisch, en met een stortvloed aan aforismen opent Stirner zijn lezers de ogen, houdt ze een spiegel voor en trekt de sluier van hypocrisie weg.
Schrijvers als F. Nietzsche, B. Traven, en J.P. Sartre traden in zijn voetsporen.

Hans Jansen wekt deze Duitse vrijdenker uit de negentiende eeuw weer tot leven in een wereld van Napoleontische oorlogen, revoluties en grote ontdekkingen en laat u kennismaken met zijn denkbeelden, die tijdgenoten als Karl Marx, Ludwig Feuerbach en Sôren Kierkegaard deden verbleken.

Een uitgave in samenwerking met De Vrije Gedachte

Velden met een * zijn verplicht