Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Mr. Foe en Mrs. Barton

J.M. Coetzee

Prijs: € 22,99
Voorraad#stock_type# onbekend
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789059360365
ISBN : 9059360362
Auteur(s) : J.M. Coetzee
Taal : Nederlands
Onderwerp : Vertaalde literaire roman, novelle
Uitgever : Cossee, Uitgeverij
Verschenen : November 2003
Druk : 1
Uitvoering : Hardcover
Conditie : Nieuw
Pagina's : 173
Afmetingen : 208 x 128 x 22 mm
Gewicht : 308 gram
Beschrijving

Wanneer Susan Barton door muiters overboord wordt gezet en in haar roeiboot aanspoelt op een eiland in de Atlantische Oceaan, onmoet ze daar Robinson Cruso en Vrijdag. De twee mannen hebben op hun verder onbewoonde eiland een maatschappij gevestigd waar strikte regels gelden: Cruso is de baas, en de neger Vrijdag, wiens tong is afgesneden zodat hij niet over de macht van het woord beschikt, is de slaaf.
Susan Barton neemt het initiatief tot hun ontsnapping van het eiland. Het drietal wordt opgepikt door een passerende koopvaarder. Cruso sterft onderweg, en Susan komt met Vrijdag in Londen terecht, waar ze contact zoekt met de schrijver Daniel Foe. Foe blijkt echter niet zozeer geinteresseerd in de geschiedenis van het eiland als wel in het verhaal van Susan Barton zelf. Hij zal haar avontuur uiteindelijk in een boek verwerken.
Coetzee herneemt een heldenepos uit de wereldliteratuur, vertelt het vanuit het verrassende perspectief van een vrouw en laat zo een nieuw licht schijnen op het oude thema vrijheid en onderdrukking.

Velden met een * zijn verplicht