Let op: om deze website goed te kunnen gebruiken is het noodzakelijk om Cookies aan te zetten. Meer informatie...

Vandaag heb ik een Papoea ontmoet

het leven van Chris Padwa

Aad Kamsteeg

Prijs: € 9,95
Voorraad#stock_type# onbekend
Ook verkrijgbaar als:
(Geen beoordelingen)
Delen:
Productspecificaties
EAN : 9789463383356
Auteur(s) : Aad Kamsteeg
Taal : Nederlands
Onderwerp : Mens en maatschappij
Thema : Aziatische geschiedenis
Uitgever : Aspekt B.V., Uitgeverij
Verschenen : December 2017
Druk : 1
Uitvoering : Paperback
Conditie : Nieuw
Pagina's : 72
Afmetingen : 201 x 125 x 9 mm
Gewicht : 112 gram
Beschrijving

'Wie kent de Papoea's van het voormalig Nederlands Nieuw-Guinea nog?'

Onder buitenlandse druk en via een vervalste volksstemming kwamen zij onder Indonesisch bestuur terecht. Van de door Nederland aan de Papoea's beloofde zelfbeschikking en onafhankelijkheid kwam niets terecht. Integendeel, door de massale komst van vooral Javanen zijn de Papoea's minderheid in eigen land geworden. De Papoea's lijden onder grove schending van mensenrechten. Ze worden economisch gemarginaliseerd. Door grootscheepse ontbossing dreigt de biodiversiteit van hun land te worden vernietigd.

De Biakker Chris Padwa maakte het allemaal mee. Ook hij hoopte dat Papua zelfstandig zou worden. Hij werd opgepakt en gemarteld. Ook hij en zijn gezin worden tot op vandaag gediscrimineerd.

Journalist Aad Kamsteeg trok zelf twee keer door Papua. Hij tekende het levensverhaal van Chris Padwa op en plaatste het in kader van de dramatische geschiedenis van Papua.

Velden met een * zijn verplicht